تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

  در تابلوی نصب شده در بقعه و به استناد کتاب "بهجه المستمعین" آمده است: از میان اولاد "محمد حنفیه بن الامام علی" چهره ای ظلم ستیز با چند نفر از سادات و بنی هاشم از طوس خارج و طی طریق کردند تا در کنار نهر رودخانه شهر مثلث (آستانه) فرود آمدند دژخیمان حکومت به "قیس بن کارکیا" عامل منطقه موضوع را اطلاع دادند او دستور دستگیری داد. امامزاده روشت یعنی"محمدبن عبدالله بن محمدحنفیه بن امیرالمومنین" به مصاف دشمن آمد سپس با جسم خونبار به روشت پناهنده شد ولی در اثر جراحات شهید شد. جد گرانقدر سیدمحمد در زهد و تقوا به مقامی رسیده بود که به وی عنوان احمد زاهد دادند و در زیبایی چهره و درخشندگی به حدی بود که با لقب با هر معرفی می گردید.
  جناب حجت الاسلام آقای همایون فراهانی اظهار می دارد که با توجه به قرائن و گواهی های تاریخی انتساب فرزندزادگی به "عبدالله بن جعفر الثالث بن علی بن عبدالله بن جعفر قتیل الحره بن محمداکبر (ابن الحذفیه) بن امیرالمومنین (علیه السلام) معلوم می باشد.
  نخستین شخص از این خاندان که از نصیبین به شهرری وارد شد احمد جد بزرگوار سیدمحمد است. سیدمحمد فرزندشاه سیدعلی به خواهش اهالی عراق عجم به منطقه جبل رفت و در شازند سکونت اختیار نمود تا اینکه در روستای روشت وفات یافت.
  جناب حجت الاسلام آقای فقیه بحرالعلوم در تحقیقات خویش آورده است: امامزاده محمد(علیه السلام) فرزند امامزاده علی(علیه السلام) بوده و نسب شریف وی بانه واسطه از طریق محمدالحنفیه(علیه السلام) به امام علی(علیه السلام) منتهی می شود. امامزاده محمد(علیه السلام) به خواهش اهالی عراق عجم به منطقه جبل رفت و در شازند ساکن شد تا سرانجام در روستای روشت وفات یافت. پدر وی امامزاده شاه سیدعلی(علیه السلام) در شهر قم (خیابان 15 خرداد) و دو برادر وی امامزاده اسماعیل(علیه السلام) و امامزاده حسین(علیه السلام) در روستای فوجرد مدفون می باشند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 6 آذر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161545
 • بازدید امروز :365583
 • بازدید داخلی :43870
 • کاربران حاضر :180
 • رباتهای جستجوگر:338
 • همه حاضرین :518

تگ های برتر